Sporting events on TV and the internet.See Thursday (June 23, 2022) Schedule / DePrimeira / Jânio Barbosa | Arapiraca Diary

07h00 – World Surfing Circuit: Rio de Janeiro Stage – sports v3
07:00 – ATP 250 Eastbourne: Quarterfinals – Star +
07: 00 – Wimbledon Tournament: Qualifying – Star +
07:00 – WTA 250 Bad Homburg: Quarterfinals – Star +
07: 00 – Eastbourne WTA 500: Quarterfinals – Star +
07:20 – Basketball World Cup 3 × 3: Serbia vs Brazil – sports v2
07:30 – Golf: BMW International Open (Round 1) – Star +
07:30 – Brazilian Athletics Trophy – NSports
08: 00 – Men’s Volleyball Nations League: Argentina vs Slovenia – sports v2
08: 00 – World Rally: Kenya Stage – Star +
08: 00 – ATP 250 Mallorca: Quarterfinals – Star +
10h00 – Cycling: La Route D’Occitanie (Stage 4) – DSports
10:30 am – Men’s Volleyball Nations League: Serbia vs Brazil – sports v2
11:30 am – U-20 Women’s Handball World Cup: Brazil vs Norway – NSports
12:15 – FINA World Championships: Swimming (Final) – sportsv2
14:30 – Men’s Volleyball Nations League: USA vs Iran – sports v2
14:25 – 2022 IFSC Sport Climbing: Innsbruck (Men’s Final) – Star +
15:00 – Ceará Serie B Championship: Guarani Def Azeiro x Floresta – Eleven
15:00 – Campionate Ceará Serie B: Kariri x Maranguape – Eleven
15:00 – Ceará Serie B Championship: Horizonte x Guarany de Sobral – Eleven
15:00 – Campionate Ceará Serie B: Tila Dentes vs Pagmenos – Eleven
15:00 – Campeonato Cearense Serie B: Itapipoca x Barbalha – Eleven
3:00 pm – NCAA College: NCAA College World Series – Star +
16:00 – Golf: Travelers Championship (Round 1) – Espn3
16h00 – Brazilian Athletics Trophy – NSports
16:00 – World Water Sports: Men’s Water Polo – sports v2
16:15 – Iceland Championship: Kopavogur x KR Reykjavik – Onefootball and Eleven
17h00 – CONCACAF U-20 Championship: Guatemala vs Alba – Star +
19:00 – Copa do Brasil: Fluminense x Cruzeiro – sportv and premiere
7:00 pm – CONCACAF U-20 Championship: Trinidad and Tobago vs Suriname – Star +
20h00 – Copa do Brasil: Sao Paulo vs Palmeiras – Prime Video
8pm – NCAA College: NCAA College World Series – Star +
20h00 – Athletes Unlimited AUX Softball – Star +
20:15 – Amapaense Championship: Independent x Train – Eleven
20:30 – NBA Draft – Espn2
9pm – USL League 1: Forward Madison FC vs Richmond Kickers – Star +
21h00 – Ecuadorian Serie B Championship: Américade Quito x Imbabura – Star +
21:25 – Mexican League: Diablos Lohos de Mexico vs Liereros de Aguascalientes – Star +
21:25 – Mexican League: Aseleros Demon Crova x Leones de Yucatan – Star +
21:30 – Brazilian Serie B Championship: CSAx Gremio – Premier
21:30 – Brazil Championship Series B: Ponte Preta x Sampaio Corrêa – Premier
21:30 – CONCACAF U-20 Championship: Panama vs El Salvador – Star +
10:30 pm – MLB: Philadelphia Phillies vs San Diego Padres – Espn3
22:30 – Athletes Unlimited AUX Softball – Star +
23:30 – CONCACAF U-20 Championship: Mexico x Haiti – Star +
00h00 – Men’s Volleyball Nations League: Germany vs Netherlands – sports v2
04: 00 – World Water Sports: Swimming (Qualifying) – sports v2
* Brasilia time
** Schedule subject to change
*** You can add events to the agenda that have not yet been notified by the broadcaster.
**** TV Agenda is the original publication of Esporteemidia.com. Citation of the source, only duplication is allowed.
*****all rights reserved

Source: Sports and Media

..

Leave a Comment

Your email address will not be published.