A place to watch sporting events on TV or the internet. See Wednesday Schedule (June 15, 2022)

See where to watch football and other sporting events live

06: 00 – WTA 500 Berlin: Round 2 – Star +
07: 00 – Birmingham WTA 250: Round 2 – Star +
07:00 – ATP 500 Halle: Round 2 – Star +
08h00 – Women’s Volleyball Nations League: China vs Belgium – sports v2
08: 00 – ATP 500 London: Round 2 – Star +
9:30 am – Aragoas Under 17 Championship: CSA x Sport MDO – Eleven
9:30 am – Royal Ascot (UK): Day 2 – Star +
9:45 AM – Cycling: Baroise Belgium Tour 22 – DSports
10:00 – AFC U23 Asian Cup: Semifinals – Star +
10:00 – Minero Under 20 Championship: Nacional Muriae x Cruzeiro – Eleven
10:00 – Beach Volleyball World Cup: Some Matches – sports v2
10:00 – World Surfing Circuit: El Salvador Stage – sports v3
10:35 am – Cycling: Tour de Suisse (Step 4) – Espn3
11h00 – ATP 500 Halle and London: Round 2 – Star +
13:00 – AFC U23 Asian Cup: Semifinals – Star +
14:00 – Liga ACB: Barcelona vs Real Madrid (Final, Game 2) – Espn4
15:00 – Aragoas Under 23 Championship: CEO x Zumbi – Eleven
15h00 – Paulista Under 20 Championship: RB Bragantino x Mogi Mirim – Eleven and Paulista Stampley
15:00 – Campeonato Paulista Sub 20: Colin Chance x Santo Andre – Eleven and Paulista Stampley
15:00 – Sao Paulo Under 20 Championship: Palmeiras x Flamengo – Eleven and Paulista Pray
15:00 – Sao Paulo Under 20 Championship: Sao Paulo x National – Eleven and Paulist Play
15:00 – Paulista Championship under 20: Santos x Agua Santa – Eleven and Paulista Stampley
15:30 – Brazilian Women’s Championship: Cruzeiro x Santos – sportsv
16:30 – Argentine Championship: Banfield x Central Cordoba (SdE) – Star +
18:00 – Women’s Volleyball Nations League: Dominican Republic vs South Korea – sports v2
18:30 – LBF: Araraquara x Santo André – NSports
19:00 – Brazil Championship: Cearáx Atlético / MG – sportv and Premiere
19h00 – Brazil Championship: RB Bragantino x Coritiba – Premier
19:00 – Espirito Santo Cup: Real Noroeste x Linhales – Eleven
19:00 – Espirito Santo Cup: Nova Venecha vs Gremio Laran Jalas – Eleven
19h00 – Argentine Championship: Colonde Santa Fe x River Plate – Espn4
19h00 – Copa do Brasil de Futsal: Canindé Agrovilax Sampaio Araiosense – NSports
20h00 – USL Championship: New York Red Bulls II vs FC Tulsa – Star +
20h00 – USL Championship: Hartford Athletic vs Memphis 901 FC – Star +
20:30 – Brazil Championship: Goias x Internacional – Premier
20:30 – Brazil Championship: Flamengo x Cuiabá – Premier
20:30 – MLS: New England v Orlando City – Dazn
21h00 – Women’s Volleyball Nations League: Brazil vs Turkey – sports v2
21h00 – Ecuadorian Serie B Championship: Independent Junior x Manta – Star +
21:25 – Mexican League: Aguila Veracruz x Leones de Yucatan – Star +
21:25 – Mexican League: Guerreros de Oaxaca x Pilatus de Campeche – Star +
21:30 – Brazil Championship: Athletico / PR x Corinthians – Globo (SP, PE, AP, RR, RO, AC, AM, PA, MA, CE, AL, SE, BA, MT, MS, TO, GO, SC and RS), ge (minus PR), Hurricane Live and Twitch (Casimiro)
21:30 – Brazil Championship: América / MGx Fluminense – Globo (MG, RJ, PI, PB, RN, ES, PR) and Premier
21:30 – Argentina Championship: Boca Juniors x Tigre – Espn4
10:30 pm – Friendly Match: Chivas Guadalajara x Santos Laguna – Star +
23:00 – USL Championship: Oakland Roots SC vs New Mexico United – Star +
11:00 pm – MLB: Los Angeles Angels of Anaheim vs Los Angeles Dodgers – Espn2
23: 00 – HSBC BWF World Tour Super 1000: Indonesia Open 2022 – Star +
23:30 – USL Championship: LA Galaxy II vs Monterey Bay FC – Star +
23:30 – Mexican League: Liereros de Aguascalientes x Toros de Tijuana – Star +
00h00 – Women’s Volleyball Nations League: Poland vs Thailand – sports v2
** Schedule subject to change
*** You can add events to the agenda that have not yet been notified by the broadcaster.
**** TV Agenda is the original publication of Esporteemidia.com. Citation of the source, only duplication is allowed.
*****all rights reserved

Leave a Comment

Your email address will not be published.