A place to watch sporting events on TV or the internet. See Friday Schedule (June 24, 2022)

See where to watch football and other sporting events live

07: 00 – Eastbourne WTA 500: Singles and Doubles Semifinals – Star +
07:00 – WTA 250 Bad Homburg: Doubles Semifinals – Star +
7:30 am – AFL: West Coast Eagles v Essendon – Star +
07:30 – Golf: BMW International Open (2nd Round) – Star +
08h00 – Men’s Volleyball Nations League: Japan vs Italy – sports v2
08:15 – World MotoGP: Assen GP (Free Practice) – Espn4
9am – Brazilian Athletics Trophy – NSports
09:30 – WTA 250 Bad Homburg: Semifinals – Star +
10:00 – AFC Cup: Bali United FC (IDN) vs Kedadar Luaman FC (MAS) – Star +
10h00 – ATP 500 Eastbourne: Semifinals – Star +
10h00 – ATP 250 Mallorca: Semifinals – Star +
10:30 am – Men’s Volleyball Nations League: Iran vs Brazil – sports v2
11:30 am – WTA 250 Bad Homburg: Doubles Semifinals – Star +
12: 00 – Women’s Friendly Match: Germany vs Switzerland – Espn2
13:00 – WTA 250 Bad Homburg: Semifinals – Star +
16: 00-Women’s Friendly Match: England v Wales-Espung
16:00 – Golf: Travelers Championship (2nd round) – Espn3
16h00 – Brazilian Athletics Trophy – NSports
16:30 – Mountain Bike Cup: Araxá Stage – BandSports
19:00 – Campeonato Brasilei Roserie B: Ituano x Cruzeiro – Premiere
19:00 – Campionato Brazil Serie B: Basco vs Operario – Premiere
19:00 – Brazil Championship Series B: Londrina x Guarani – sportv and premiere
8pm – MLB: New York Yankees vs Houston Astros – Espn3
20:38 – MLS: Cincinnati v Orlando City – Dazn
9 pm – NHL: Colorado Avalanche vs Tampa Bay Lightning (Stanley Cup if needed) – Espn2
21h00 – LNF: Umuaramax Atlântico – NSports
21:15 – Argentine Volleyball Championship: Voley x Ciudad de Guano – Star +
21:30 – Brazil Championship: Internacional x Coritiba – sportv and premiere
21:30 – Argentine Championship: Boca Juniors x Union de Santa Fe – Star +
21:30 – Mexican League: Bravos de Leon x Tecorotes Delos de Laredos – Star +
21:30 – Mexican League: Acereros de Monclova x Piratas de Campeche – Star +
21:45 – Triathlon: Ironman – BandSports
22: 00 – Bellator 282: Gegard Mousasi vs Johnny Eblen (main card) – Espn4
22:15 – Premier Lacrosse League: Chaos v Water Dog – Star +
00h00 – Men’s Volleyball Nations League: Argwntina x Netherlands – sports v2
03:30 – AFL: Geelong Cats vs Richmond – Star +
* Brasilia time
** Schedule subject to change
*** You can add events to the agenda that have not yet been notified by the broadcaster.
**** TV Agenda is the original publication of Esporteemidia.com. Citation of the source, only duplication is allowed.
*****all rights reserved

Leave a Comment

Your email address will not be published.